GTA V czy faktycznie to taka fajna gra?

Grand Theft Auto to ponad wszelką wątpliwość jedna z najbardziej kultowych serii w dziejach gier komputerowych. W ciągu wielu lat przeszła ona również sporo zmian, a aktualne odsłony ogromnie różnią się od początkowych części. Nie ma niczego dziwnego w tym, że kiedy tylko oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad piątą odsłoną serii, świat gier zawrzał.

GTA V czy faktycznie to taka fajna gra?

Piąta odsłona GTA wprowadziła do serii istotne zmiany. Od początku wzbudzały one poważne kontrowersje – niektórzy twierdzili, że są one zbyt radykalne. Najważniejsza zmiana polegała na tym, że w części tej pierwszy raz nie kierujemy wyłącznie jednym, głównym bohaterem, a trzema. Postacie są od siebie zupełnie niezależne i możemy przełączać się między nimi w trakcie rozgrywki. Obawy fanów były jednak przedwczesne; okazuje się bowiem, że wprowadziło to do gry mnóstwo świeżości. Gra stała się w taki sposób bardziej dynamiczna, szczególnie w przypadku misji, w których biorą udział wszyscy bohaterowie jednocześnie. Przejście niektórych z nich jest możliwe wyłącznie dzięki wykorzystywaniu umiejętności konkretnych postaci.

Ponadto, w najnowszym GTA dostajemy wszystko, do czego wcześniej przywykliśmy w tej serii. Rozbudowany świat który możemy swobodnie zwiedzać, mnóstwo misji i wciągająca fabuła – a wszystko to wzbogacone piękną grafiką. Z czystym sercem można stwierdzić, że żaden miłośnik GTA nie będzie zawiedziony.