West Coast Swing - taniec, który warto znać.

Taniec jest pasją wielu osób i zajmuje w ich życiu ważne miejsce. Istniej również spora grupa osób, która chciałaby zacząć tańczyć, ale nie do końca wie, jaki rodzaj tańca warto wybrać na początek. Pamiętajmy, że doskonałą propozycja dla wszystkich niezdecydowanych na konkretny styl tańca może okazać się West Coast Swing (WCS), czyli jeden z najbardziej uniwersalnych i spontanicznych tańców, które warto znać. WCS można, bowiem z powodzeniem wykorzystać na każdej imprezie.

WCS – dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

West to taniec, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego historia sięga lat 50-tych XX wieku, ale do dziś jest on bardzo popularny, cały czas się rozwija i przekształca, idealnie dostosowując się do panujących obecnie trendów muzycznych. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że można tańczyć go do zdecydowanej większości aktualnej i modnej muzyki tanecznej. WCS to taniec, w który tańczy się w parach. Warto podkreślić, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swą przygodę z tańcem. Dlaczego? Ponieważ liczy się w nim komunikacja z drugą osoba, a nie kroki, dostępnych jest tu zaledwie kilka figur podstawowych. Dialog miedzy partnerami, płynny ruch i wspólna interpretacja muzyki jest w WCS niezwykle ważna. Można powiedzieć, że jest to swobodny styl tańca, który przepełniony jest improwizacją. Zajęcia z WCS to przede wszystkim dobra zabawa, może zapisać się na nie każdy, kto chce miło spędzić czas i dowiedzieć się więcej o tym niezwykle ciekawym stylu tańca. Jeżeli więc chcielibyśmy nauczyć się tańca, który będziemy mogli wykorzystać na każdej imprezie warto zdecydować się na zajęcia z Westa.

West Coast Swing - taniec, który warto znać.

WSC Kraków – którą szkołę tańca warto wybrać i dlaczego?

Kraków to miasto, w którym WCS staje się coraz to bardziej popularny, dlatego też ten styl tańca dostępny jest w ofercie wielu szkół tanecznych z tego regionu. Którą z nich warto wybrać? Godną polecenia szkołą tańca oferującą WCS Kraków jest Skalski Dance School. Dlaczego warto zapisać się właśnie tu? Ponieważ w Skalski Dance School zajęcia z WCS odbywają się w naprawdę wspaniałej atmosferze. Możemy liczyć tu na całe mnóstwo pozytywnej energii oraz na pomoc profesjonalnych prowadzących, którzy posiadają ogromne doświadczenie w nauce tego stylu tańca. Instruktorzy ze Skalski Dance School są w stanie zarazić nas prawdziwą pasją do WCS. Dzięki nim taniec ten może stać się naszym stylem życia. Zajęcia z WCS w Skalski Dance School dają nam cały wachlarz możliwości. Możemy skorzystać tu z aż 6 poziomów, zaczynając od grup dla nowicjuszów, na grupach dla najbardziej zaawansowanych kończąc. Dzięki temu mamy pewność, że swoją przygodę z Westem, będziemy mogli kontynuować naprawdę długo. Warto również dodać, że instruktorzy prowadzący zajęcia z WCS uczyli się go od najlepszych, uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach i indywidualnych lekcjach, ponadto posiadają certyfikat GPDIA i co najważniejsze są w stanie nauczyć tego tańca dosłownie każdego.