Czy w sieci możliwy jest zakup klamek do konkretnych drzwi?

Sklepy stacjonarne coraz częściej i chętniej przenoszą swoją działalność do strefy wirtualnej, działając w postaci sklepów internetowych. Dzięki temu coraz więcej produktów jest dostępnych w sieci. Dziś już nikogo nie zdziwi, że np. klamka do drzwi zewnętrznych zamówiona została w Internecie. Rodzi się pytanie czy możliwy jest zakup klamek do konkretnego modelu drzwi? Jak najbardziej tak. To zapytanie i inne kwestie związane z drzwiami zostaną poruszone poniżej.

Klamka do drzwi zewnętrznych – jaką wybrać?

Elementem każdych drzwi wejściowych do domu lub mieszkania jest klamka do drzwi zewnętrznych. Klamki przede wszystkim są funkcjonalne, ale poza tym stanowią ozdobę dla drzwi oraz są jakby zwiastunem klimatu i stylu, panującego w danym wnętrzu.

W doborze klamki wyjściowej ma znaczenie miejsce, w których chcemy je zamontować, czy będzie to klamka w drzwiach wewnątrzklatkowych w budynku mieszkalnym czy drzwiach zewnętrznych w domu. Klamki narażone na bezpośredni kontakt ze środowiskiem muszą być dodatkowo wzmocnione i posiadać trwałą powłokę, tak by nie zniszczyły się pod wpływem różnych warunków atmosferycznych czy nadmiernej eksploatacji. W zachowaniu stylowego wyglądu w takich miejscach najlepiej sprawdzą się klamki zewnętrzne ze stali nierdzewnej lub klamki z anodowanego aluminium.

Dla zachowania środków ostrożności, najlepiej sprawdzają się klamko-gałki do drzwi zewnętrznych. Takie klamki uniemożliwiają osobom niepowołanym wejście do środka domu czy mieszkania. Klamka, która znajduje się od środka umożliwia opuszczenie domu bez potrzeby zamykania drzwi. Klamka od strony zewnętrznej nie jest możliwa do otworzenia, nawet jeśli drzwi są zamknięte bez użycia klucza. To najbezpieczniejsza forma, chroniąca przed włamaniem.

Czy w sieci możliwy jest zakup klamek do konkretnych drzwi?

Czy sklepy internetowe posiadają klamki do konkretnych drzwi?

Jak najbardziej tak. Coraz więcej sklepów jest bardzo dobrze wyposażona w różne rodzaje klamki i akcesoria do drzwi. Dostać można klamki z podłużnym szyldem we wszystkim możliwych rozmiarach i przebiciach oraz klamki na dzielonych, okrągłych lub kwadratowych szyldach z różnymi rodzajami szyldów dolnych, dostępnych w różnorodnych typach otworów.

Do wyboru istnieją klamki z podłużnych szyldem, które można zakupić w najczęściej spotykanym rozmiarem, jakim jest rozmiar 72 mm, ale także w innych takich jak 60 mm, 90 mm oraz 92 mm. Klamki z pojedynczym szyldem można zakupić w różnych wersjach. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wersja na klucz pokojowy (przy drzwiach wewnątrzlokalowych w mieszkaniach i domach), wersja na wkładkę bębenkową (drzwiach zewnętrznych oraz drzwiach technicznych i biurowych), wersja do WC – łazienkowa oraz wersja bez przebicia.

Klamki z dzielonym szyldem są dostępne w wersji okrągłej lub kwadratowej.  Występują one w różnych rodzajach szyldów dolnych, tzw. rozet. Jest to szyld dolny na klucz pokojowy, szyld dolny na wkładkę bębenkową albo szyld dolny do WC.

Materiał przygotowany przy współpracy z Klamki-Drzwiowe.pl - klamka do drzwi zewnętrznych.