Soczewki miesięczne czy jednodniowe – które są lepsze?

Soczewki kontaktowe to nowoczesne produkty, które kupimy w różnych wariantach. Największą popularnością cieszą się obecnie szkła miesięczne, które mogą być noszone przez okrągły miesiąc oraz soczewki jednodniowe, przeznaczone do jednorazowego użytku. Oba warianty są przeznaczone do użytku dziennego i należy zdejmować je na noc. Które z nich są lepszym wyborem?

Jednorazowe soczewki jednodniowe i ich charakterystyka

Soczewki jednodniowe przeznaczone są do jednorazowego użytku. W praktyce zakładamy je więc z rana, nosimy przez cały dzień, a wieczorem, przed pójściem spać, zdejmujemy i wyrzucamy do kosza. Następnego dnia wyjmujemy z opakowania nową parę i postępujemy tak samo. Soczewki jednodniowe nie wymagają więc zakupu specjalnego płynu do pielęgnacji i przechowywania, gdyż są produktem jednorazowego użytku. Ich stosowanie poleca się początkującym użytkownikom, którzy chcą sprawdzić, czy noszenie soczewek kontaktowych jest dla nich dobrą alternatywą dla klasycznych okularów. Będą dobrym wyborem także dla osób, które nie chcą tracić czasu na pielęgnację szkieł.

Soczewki jednodniowe nie są jednak produktami pozbawionymi wad. Wielu użytkowników szybko zwraca uwagę na niską ekonomiczność ich długofalowego użytkowania. Soczewki jednorazowe są bowiem droższe w zakupie i stosowaniu od produktów wielorazowych. Należy także pamiętać o posiadaniu zapasu szkieł oraz regularnym zakupie nowych opakowań soczewek, aby zapewnić sobie możliwość ich ciągłego użytkowania. Soczewki jednorazowe, z uwagi na tryb ich stosowania, są także nieco słabszej jakości od produktów przeznaczonych do dłuższego użytkowania.

Soczewki miesięczne czy jednodniowe – które są lepsze?

Soczewki miesięczne – lepsza alternatywa dla szkieł jednodniowych?

Alternatywą dla soczewek jednorazowych są natomiast szkła miesięczne, których doskonałym przykładem są soczewki kontaktowe soflens 59 marki Bausch & Lomb. Jak sama ich nazwa wskazuje, tego typu produkty są przeznaczone do noszenia przez 30 dni. Po wyjęciu z opakowania nowej pary zakładamy ją i nosimy przez cały dzień. Wieczorem zdejmujemy i czyścimy szkła za pomocą odpowiedniego płynu przeznaczonego do pielęgnacji i konserwacji soczewek. Następnie odkładamy je do pojemniczka i tą samą parę zakładamy rano po wstaniu z łóżka.

Nowoczesne soczewki kontaktowe soflens 59 to produkt o bardzo wysokim stopniu nawodnienia, który wynosi aż 59%. Wykonane są ze specjalnego, hydrożelowego materiału, który gwarantuje im optymalny poziom nawilżenia oraz wysoką odporność na powstawanie osadów białkowych podczas użytkowania. Takie wykonanie zapewnia im wysokie bezpieczeństwo oraz komfortowe użytkowanie przez cały okres ich przydatności do użytku, który wynosi 30 dni od chwili pierwszego założenia. Specjalna technologia UniFit gwarantuje natomiast idealne dopasowanie soczewki do kształtu rogówki, co zapewnia komfortowe noszenie przez cały dzień. Miesięczne soczewki kontaktowe soflens 59 eliminują większość problemów związanych ze szkłami jednodniowymi, gdyż są produktami lepszej jakości, tańszymi w użytkowaniu i nie trzeba pamiętać o posiadaniu zapasu ich zapasu.