Skąd bierze się popularność gry CS:GO?

Mogłoby się wydawać, że czasy świetności Couter Strike"a już dawno minęły. Tymczasem zewsząd słychać doniesienia o nowym rekordzie popularności. Według licznika Steamcharts liczba użytkowników w marcu 2020 roku osiągnęła ponad milion graczy równocześnie. Czy to oznacza, że słynny na całym świecie FPS przeżywa swój ponowny rozkwit? Co sprawia, że Couter-Strike: Global Offensive jest tak popularna?

Początki CS"a

Raz na jakiś czas światem zawładnie platforma, która na lata kradnie serca oddanych użytkowników. Tak właśnie stało się z grą Counter-Strike, popularnym FPS-em, czyli strzelanką pierwszoosobową (z ang. first person shooter). Pierwszą wersją dzisiejszej strzelanki był Counter-Strike 1.6, którego premiera przypadła na rok 1999. Fani FPS-ów tłumnie rozpoczęli wciągające rozgrywki, chwaląc twórców gry za doskonałe efekty dźwiękowe, dynamiczną akcję i możliwość konkurowania z użytkownikami na całym świecie.

Counter-Strike: Global Offensive ujrzała światło dzienne w sierpniu 2012 roku. Ulepszona grafika i poprawione mapy spowodowały, że CS:GO to dziś jeden z najpopularniejszych tytułów gier na całym świecie. Rozrywka szybko stała się idealną propozycją dla esportu. Podział drużynowy i kompetytywny charakter gry wyniosły na wyżyny propozycję amerykańskiego producenta gier komputerowych, czyniąc z CS"a światowego lidera wśród strzelanek.

Skąd bierze się popularność gry CS:GO?

Zawody esportowe

Sukces w grze uzależniony jest między innymi od umiejętności trafnego oddawania strzałów i wybitnej znajomości map. Grupowy charakter gry wymaga dodatkowo zgrania drużynowego i umiejętności strategicznego myślenia. Wszystko to sprawiło, że CS:GO szybko znalazł się na pozycji kandydata do esportowych olimpiad. Szybko rozpoczęły się zawody z udziałem sponsorów oraz wysokimi nagrodami pieniężnymi dla zwycięzców. Machina nakręcana była zwiększającym się gronem widzów, co spowodowało, że uruchomiono zakłady bukmacherskie z możliwością obstawiania wygranych.

Dziś każdego miesiąca na całym świecie odbywają się międzynarodowe turnieje, gdzie gracze CS"a zawzięcie walczą o zgarnięcie żywej gotówki. Zawody przyciągają również firmy bezpośrednio związane z gamingiem i nowoczesną technologią. Popularność gry można śmiało porównać do finału Ligi Mistrzów.

Skórki do CS:GO

Kilka lat temu producenci Counter-Strike"a wprowadzili do gry skórki zmieniające wygląd broni. Zmiana była podyktowana chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy, ponieważ dostęp do skrzynek zawierających owe skórki można uzyskać wydając 2,5 dolara na klucz. Sposób na zdobycie atrakcyjnego wyglądu broni szybko podłapali właściciele platform, oferując skiny za darmo do cs go. Jednym z wiarygodnych portali jest gamehag.com, gdzie w zamian za granie w serwerowe gry można uzbierać Kamienie Dusz, które z kolei wymieniane są na skórki do słynnego CS"a. Rozrywka warta jest świeczki - Counter-Strike wydaje się być grą, która nigdy nie wyjdzie z mody. Przy ogromnych dawkach emocji, jakie serwuje widzom każda rozgrywka, bogatym zapleczu sponsorów i nieustannej rządzy osiągnięcia sukcesu przez graczy, CS z pewnością dożywotnio wpisał się w karty historii rozrywki.