Gdzie udać się na ferie zimowe za granicę?

Wiele rodzin chętnie wybrałoby się na ferie zimowe za granicę. Dzieci mają dwa tygodnie wolnego, więc fajnie, gdy ten czas można spędzić jakoś aktywniej, a przy okazji naładować akumulatory przed nowym semestrem szkolnym czy kolejnymi wyzwaniami w pracy. Przed wyjazdem zagranicznym warto przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, czy wszystkie są ważne i jakie są konieczne do wybranej destynacji.

Zimowe szaleństwo w Salzburgu

Wiele osób wybiera to miasto jako miejsce do spędzania ferii zimowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ to austriackie miasto cechuje się niezwykłą kulturą i krajobrazem. Zwiedzający na pewno skupią swój wzrok na urokliwych katedrach, twierdzach czy zamkach, gdzie często odbywają się różnego rodzaju festiwale. To miejsce, z którego pochodzi słynny artysta Wolfgang Amadeusz Mozart. Wartym miejscem zwiedzenia jest właśnie dom, w którym Mozart mieszkał. Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Salzburgu są Pałac Mirabell, świątynia Dietricha Mateschitza czy rezydencja Hellbrunn.

Gdzie udać się na ferie zimowe za granicę?

Ferie w Skandynawii

Ciekawym miejscem na ferie zimowe jest Norwegia. Miejsce to kojarzone jest z górami, zimową aurą oraz zorzą polarną. Zorza polarna jest najczęściej spotykana w północnej części kraju w miesiącach od września do marca. Aby ją zobaczyć muszą być odpowiednie warunki pogodowe, godzinowe od 18 do 1 w nocy oraz miejsce, w którym obserwujemy. Miłośnicy narciarstwa będą zadowoleni, by móc szlifować swoje umiejętności. Wiele ciekawych atrakcji znajduje się w stolicy państwa, w Oslo. Miasto połączone jest z Oslofiord, co stanowi wyjątkowe zestawienie natury z życiem miejskim.

Ferie w Holandii

Ciekawym pomysłem jest wybór wyjazdu na ferie do Holandii. Amsterdam jest słynny ze swych 160 kanałów. Często zwany jest drugą Wenecją. Będąc w stolicy należy zwiedzić tzw. Plac Dam, Pałac Królewski, Westerkerk, zabytkowe kościoły, Muzeum Narodowe oraz dom Anny Frank, która słynie ze swych pamiętników z czasów II wojny światowej. Miasto to kryje w sobie wiele zabytków, ponieważ jest ich ponad 700, więc potrzeba nieco więcej czasu, by je zwiedzić.