Wampiry energetyczne. Jak się od nich uwolnić?

Naokoło nas Najczęściej jest dużo osób, które w jakiś sposób są nam bliskie. Przy niektórych spośród nich czujemy się doskonale i z przyjemnością z nimi przebywamy, ale są także tacy ludzie, którzy po prostu nas przytłaczają. Są nieustannie nieusatysfakcjonowani, wytykają nam błędy i podcinają nam skrzydła twierdząc jednocześnie, że w ten sposób troszczą się o nasze dobro. Te osoby to tak zwane wampiry energetyczne, które funkcjonują dzięki uprzykrzaniu nam codzienności.

Wampiry energetyczne. Jak się od nich uwolnić?

Recz jasna nie jest to pozytywna sytuacja, dlatego gdy tylko spostrzeżemy, że jakiś człowiek oddziałuje na nas w taki sposób, powinniśmy się od niego uwolnić. Zerwanie albo unikanie kontaktów z tego rodzaju znajomą osobą, jest w takiej sytuacji najbardziej rozsądnym pomysłem.

Co jednak, jeżeli osoba będąca wampirem energetycznym jest nam bliska? Kiedy jest to nasz rodzic, partner, czy najlepszy przyjaciel? Wówczas zostaje nam praca nad tym, aby nie pozwolić się wciągać w gierki prowadzone przez taką osobę. Musimy popracować nad swoją asertywnością oraz próbować umocnić poczucie własnej wartości. W ten sposób, osoba starająca się nas zdołować oraz wypominać nam nasze niedoskonałości, nie będzie w stanie tego zrobić. Jeśli nie chcemy słuchać jej nieprzyjemnych uwag, które nie mają końca, powiedzmy to wprost!