Najlepsza polska nuta – moja opinia

Ciężko jest spotkać ludzi którzy są zdania, że polska muzyka nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Moim zdaniem osoby twierdzące coś takiego zwyczajnie nic na ten temat nie wiedzą, i raczej nie powinny się wypowiadać w tych kwestiach. Zdołałem jednak zaobserwować, że sporo ludzi po prostu nie wie, jak dużo wspaniałej muzyki znajdziemy w Polsce – i to w przypadku dosłownie wszystkich gatunków. Przygotowałem zatem skromny spis najlepszych artystów, od których w mojej opinii warto zacząć poznawanie polskiej muzyki. Nie jest on naturalnie obiektywny, gdyż chodzi tu jedynie o moją własną opinię.

Najlepsza polska nuta – moja opinia

Dla mnie prawdziwą legendą polskiej muzyki był i zawsze będzie Kult. Kazik Staszewski swoją trwającą wiele lat twórczością wywarł naprawdę ogromny wpływ na całą polską kulturę, i raczej trudno jest z tym dyskutować. Następnym wspaniałym artystą którego zawsze będę wielbił jest Tadeusz Nalepa – moim zdaniem, najwybitniejszy gitarzysta w historii Polski. Mało kto wie, ale człowiek ten bardzo przyczynił się do rozwoju polskiego bluesa, i gdyby nie jego działalność prawdopodobnie nie rozwinęłoby się u nas wielu innych, świetnych muzyków.

O wybitnych osobistościach polskiej muzyki można napisać całe książki. Zachęcam więc każdego do poznawania nowych rzeczy i nie skupiania się tylko na tych najbardziej znanych. Zamykając się tylko w jednym kręgu naprawdę wiele tracimy – a polska muzyka nadal skrywa w sobie wiele wciąż nieodkrytych pereł.