Jak zyskać pewność siebie?

Pewność siebie to cecha, która wiele ułatwia w życiu. Dzięki niej podejmujemy wyzwania, nie rezygnujemy łatwo, oraz mamy odwagę wyrażać swoje zdanie. Co zrobić jeżeli nam tej pewności brak? Okazuje się, że również w tej dziedzinie, drobne zmiany potrafią zrobić wielką różnicę. Oto kilka wskazówek!

Jak być pewnym siebie człowiekiem?

Jak zyskać pewność siebie?

1. Zadbaj o postawę ciała. Czy wiesz, że kiedy kulisz ramiona, garbisz plecy, automatycznie odejmujesz sobie pewności siebie? Wprowadź małą zmianę. Wypróbuj „pozycję lidera”. Weź głęboki oddech, wyprostuj plecy, trzymaj głowę wysoko. Poruszaj się energicznie. Poranek możesz zacząć od wzniesienia ramion do góry, jakby w geście zwycięstwa. Z pewnością poczujesz różnicę.

2. Otaczaj się ludźmi którzy Cię wspierają. Czy masz w swoim otoczeniu kogoś, kto nagminnie podkopuje Twoje i tak wątłe pokady pewności siebie oraz poczucie wartości?  Zerwij lub ogranicz z nim kontakty. Warto otaczać się pozytywnymi ludźmi, którzy Cię wzmacniają i motywują, a nie ściągają w dół.

3. Mów wolniej. Być może mówisz bardzo szybko, wypuszczasz z siebie potok słów, jakby w obawie, że nie są warte wysłuchania. Wprowadź zmianę. Mów powoli, skupiając się na tym jak mówisz i co. Spróbuj, to naprawdę działa. 

4. Rozwijaj się. Nie musisz od razu iść na(kolejne) studia, czy zapisywać się na jakiś kurs. Po prostu postanów sobie, że każdego zyskasz nową wiedzę, nawet dotyczącą najmniejszej rzeczy. Sprawdź definicję jakiegoś pojęcia, przeczytaj trochę na dotychczas obcy Ci temat, tak aby zyskać o nim jakieś pojęcie. Dlaczego? Wiedza, oprócz tego, że poszerza horyzonty, umacnia pewność siebie. 

5. Wyjdź poza swoją strefę komfortu. Jeżeli otoczysz się pozytywnymi, spontanicznymi ludźmi będzie Ci łatwiej spróbować czegoś, od czego do tej pory stroniłeś, bo właśnie brakowało Ci pewności siebie. Satysfakcja z faktu, że odważyłeś się, może znacząco podbudować Twoją pewność siebie!

Być może w tej chwili niektóre z tych wskazówek wydają Ci się niedorzeczne, ale zaufaj nam - to naprawdę działa. Zacznij od małych zmian i obserwuj. Powodzenia!