Co warto mieć w domowej apteczce?

Domowa apteczka powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania. Jest ona wręcz nieoceniona w nagłych przypadkach, w których należy działać szybko oraz w sytuacjach, w których dolegliwości pojawią się niespodziewanie np. w środku nocy. W jaki zatem sposób warto skompletować domową apteczkę? Co powinno się w niej znaleźć?

Leki i materiały opatrunkowe, które z pewnością warto mieć w swojej domowej apteczce.

Kompletując wyposażenie apteczki warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby rzeczy, które będą się w niej znajdowały były w odpowiedni sposób dopasowane do wieku i stanu zdrowia domowników. Nie może w niej zabraknąć leków, które przyjmujemy w sposób ciągły. Warto również zadbać o to, aby znalazły się w niej suplementy, z których korzystamy okresowo np. zestawy witamin. Bardzo ważną grupę leków w domowej apteczce powinny stanowić także leki przyjmowane doraźnie, chodzi tu przede wszystkim o: leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, preparaty, które należy stosować w trakcie przeziębienia oraz lekarstwa zalecane przy biegunce. W domowej apteczce powinny znaleźć się także materiały opatrunkowe i środki dezynfekcyjne takie jak np.: woda utleniona, kompres jałowy, opaska elastyczna, plastry czy też gaza opatrunkowa. Nie zapominajmy również o maściach i żelach łagodzących stłuczenia czy też łagodnych środkach uspokajających.

Co warto mieć w domowej apteczce?

Domowa apteczka - o czym jeszcze warto pamiętać?

W przypadku zakupów leków należy również zwracać uwagi na daty ważności, pamiętajmy o tym, aby od czasu do czasu zweryfikować czy leki z domowej apteczki nie są już przypadkiem przeterminowane. Należy także zauważyć, że domowa apteczka to nie tylko leki i opatrunki, dobrze jest mieć w niej również niezbędny sprzęt medyczny. W każdym domu z całą pewnością potrzebny jest termometr, ale oprócz niego warto również zakupić takie urządzenia jak nebulizator czy ciśnieniomierz. To bardzo ważne, aby dokonać przemyślanego zakupu takiego sprzętu, a nie później w razie potrzeby kupować pierwsze lepsze urządzenie dostępne w aptece.