Jak wybrać najlepszy termometr?

W każdej domowej apteczce powinien znaleźć się dokładny i precyzyjny termometr, dzięki któremu każdy członek rodziny może kontrolować swój stan zdrowia. Obecnie najczęściej stosuje się bezrtęciowe urządzenia, które powinny być wykonane z całkowicie bezpiecznych materiałów. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór termometrów dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, pomiar temperatury u nich nie jest łatwym zadaniem,

Czym charakteryzują się najlepsze termometry?

Najlepsze termometry to takie, które są dokładne, intuicyjne i dość proste w obsłudze, powinny również gwarantować szybkie uzyskanie wyniku. Mile widziana jest również pamięć przeprowadzonych wcześniej pomiarów, jest to szczególnie ważne dla osób, które obserwują stan zdrowia swój lub kogoś z rodziny. W ten sposób łatwiej zaobserwować, czy infekcja ustępuje po zastosowaniu domowych sposobów leczenia, czy może niezbędna jest konsultacja lekarska. Termometry dostępne w sklepie Sanity dzielą się na dwa rodzaje: dotykowe i bezdotykowe, które działają na podczerwień. W ofercie znajdują się zarówno urządzenia dla osób dorosłych, jak i te mierzące temperaturę dzieciom, nawet tym najmłodszym. Potrzebny jest również wyświetlacz o odpowiednich wymiarach, by nie pojawiały się wątpliwości, co do wyniku przeprowadzonego pomiaru. Termometry elektroniczne dotykowe są rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym oraz można je zakupić w przystępnych cenach, można powiedzieć, iż jest to wydatek na długi czas. W przypadku małych dzieci, temperatura powinna być mierzona urządzeniem z miękką końcówką, by nie doprowadzić do żadnego urazu delikatnej skóry. Mają one niewielkie rozmiary i są łatwe w obsłudze, dodatkowo są całkowicie bezpieczne, zastosowane w termometrach materiały nie mają w sobie żadnych substancji, które mogłyby okazać się niebezpieczne.

Jak wybrać najlepszy termometr?

Dlaczego warto zaopatrywać się w termometry bezdotykowe?

Alternatywą dla dotykowych urządzeń są termometry bezdotykowe, dzięki którym pomiar temperatury nie wymaga kontaktu ze skórą, jest więc bardzo higieniczny. Wystarczy skierować termometr do określonego miejsca na odległość około dziesięciu centymetrów, po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawia się wynik pomiaru. Warto podkreślić, że za pomocą termometrów bezdotykowych na podczerwień możliwe jest również zmierzenie temperatury otoczenia, w tym wody, jedzenia, czy powietrza w danym miejscu. Większość modeli dostępnych w asortymencie sklepu Sanity ma również funkcję zapamiętywania wcześniej przeprowadzanych pomiarów. Pewne jest to, że termometry bezdotykowe stanowią najlepsze rozwiązanie dla rodziców małych dzieci, również niemowląt, ponieważ pomiar można przeprowadzić nawet podczas snu małego pacjenta. Kosztują nieco więcej, jednak rzadko ulegają awariom, dlatego jeden model z pewnością wystarczy na bardzo długi czas, a tym samym opieka nad najmłodszymi członkami rodziny w czasie choroby jest znacznie łatwiejsza. Niezależnie od tego, jakie termometry znajdą się w apteczce, najważniejsze, by były to przedmioty pochodzące od sprawdzonych producentów.