5 najlepszych aplikacji do rysowania

Biorąc pod uwagę popularność plakatów i infografik, sztuka cyfrowa cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Istnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc naszkicować pomysły i zwiększyć kreatywność. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalnym artystą, spójrz na listę najlepszych aplikacji na smartfona. Wybierz tę, która Ci się spodoba.

Infinite Painter

To wszechstronna, doskonała aplikacja do rysowania na Androida. Daje artystom dostęp do ponad 160 pędzli, a także możliwość tworzenia nowych pędzli. Są zaprojektowane tak, by realistycznie współdziałać z teksturami papieru cyfrowego. Aplikacja pozwala zmieniać ustawienia pędzla zgodnie z własnymi preferencjami.

Artyści mogą tworzyć tyle warstw, ile potrzebują, dzięki trybom mieszania Photoshop, przewodnikom perspektywy, maskom zaznaczenia i maskom przycinającym. 

5 najlepszych aplikacji do rysowania

Pixelmator

Zapewnia potężne narzędzie do edycji obrazów i cyfrowego malowania na urządzeniach mobilnych. Oferuje liczne narzędzia i efekty do korekty kolorów i manipulacji. Proponuje również przydatne ustawienia wstępne do szybkiej edycji. 

Pixelmator jest wyposażony w ponad 100 różnych pędzli, warstwy i symulowane efekty malarskie. Pozwala na obsługę wielu aktywnych rysików, takich jak Apple Pencil. Możesz importować i eksportować pliki Photoshop, JPEG i PNG oraz inne popularne formaty zdjęć. Opcja iCloud oznacza, że Twoje projekty mogą być synchronizowane między urządzeniami i komputerem Mac.

Procreate

To ekskluzywna aplikacja na iPada. Została stworzona z myślą o profesjonalistach i działa bezbłędnie z Apple Pencil. Ma dyskretny interfejs użytkownika i łatwy w użyciu próbnik kolorów. Oferuje ponad 136 pędzli, m.in. o podwójnej teksturze. Proponuje również responsywne narzędzia do rozmazywania. Gotowe dzieło możesz eksportować jako PSD, native.procreate, TIFF, przezroczysty plik PNG, JPEG i wielostronicowy PDF.

ArtRage

To profesjonalne rozwiązanie do malowania i rysowania, którego możesz używać nie tylko na komputerze z systemem Windows lub na MAC, ale też na urządzeniach z Androidem albo iOS.

Ta aplikacja do rysowania zawiera szereg narzędzi, które pomogą Ci stworzyć cyfrowy rysunek lub obraz. Znajdziesz różne wstępne ustawienia płótna, pędzle, opcje papieru, ołówki, kredki i pastele. ArtRage proponuje również możliwość tworzenia niestandardowych pędzli i imponujących narzędzi do ustawienia perspektyw.

5 najlepszych aplikacji do rysowania

Adobe Illustrator Draw

To wielokrotnie nagradzana aplikacja do rysowania dla systemu Android firmy Adobe. Zapewnia różnorodne funkcje rysowania wraz z szeroką  gamą niezbędnych narzędzi. Oferuje kilka rodzajów pędzla z możliwością dostosowania, pięć różnych końcówek pióra, wiele obrazów i warstw rysunku, przyciski cofania/powtarzania itp.

Po zakończeniu możesz opublikować pracę w sieciach społecznościowych i poprosić o opinie innych użytkowników aplikacji. Adobe Illustrator Draw pozwala też importować projekty z Adobe Capture CC lub eksportować do Illustratora CC na pulpicie. Aplikacja jest bezpłatna. Nie zawiera żadnych reklam. Możesz wybrać opcjonalną subskrypcję Cloud. Zawiera dodatkowe funkcje.