Jak mieć piękne i zdrowe włosy?

Każda z nas pragnie cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Najczęściej ludzie są rozpoznawani właśnie po kolorze włosów czy ich typie. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, by zawsze wyglądały jak najlepiej. Niestety nie zawsze się to udaje. Nieprawidłowa pielęgnacja, zbyt radykalne zabiegi fryzjerskie czy nieodpowiednia dieta wpływają na wygląd włosów. Warto więc wiedzieć jak czynić to prawidłowo, by były dla każdej kobiety powodem do dumy.

Właściwe mycie i czesanie włosów

Najczęstszymi zabiegami jakie wykonujemy na włosach jest mycie i czesanie. Każde dobrze rozpoczęte mycie głowy powinno zacząć się od opłukania włosów. Następnie powinno mieć miejsce wmasowanie szamponu w skórę głowy, a kolejno opłukanie. Po umyciu pora na odżywkę. Znaczenie ma sposób wycierania włosów. Nie wolno szarpać ich zbyt mocno. Trzeba delikatnie je osuszyć ręcznikiem. Należy zwracać uwagę na skład szamponów. Te z dodatkiem detergentów SLS oraz SLES mocno wysuszają włosy.

Znaczenie ma również czesanie włosów. Dobra szczotka jest fundamentem prawidłowego szczotkowania włosów. Czesanie należy rozpocząć od podziału włosów na części, czesząc je po kolei, począwszy od tych końcowych części aż w górę. Na koniec należy przeczesać włosy na całej długości.

Jak mieć piękne i zdrowe włosy?

Nie korzystaj z suszarki

Gorące powietrze płynące z suszarek bardzo niekorzystnie wpływa na włosy. Przez nią stają matowe i łamliwe, co sprawia, że nigdy nie będą prezentować się ładnie i zdrowo. Najlepiej, gdy mamy możliwość wysuszyć włosy do naturalnego wyschnięcia. Osoby, które nie mają wyboru powinny przed użyciem suszarki korzystać z ochronnego sprayu i suszyć włosy w najniższej temperaturze suszenia. Podobne działanie jak suszarka mają inne urządzenia do stylizacji włosów takie jak prostownica, karbownica czy lokówka.

Regularne podcinanie końcówek

Bardzo ważne dla kondycji naszych włosów jest systematyczne ich podcinanie. Powinno odbywać się ono raz na 6 tygodni czy maksymalnie raz na 2 miesiące. Włosy bez rozdwojonych końcówek prezentują się bardziej zdrowe, lśniące i wygładzone.