Jak zadbać o skórę latem?

Nasza skóra w zależności od pory roku, wymaga od nas zróżnicowanej pielęgnacji. Przez cały rok musimy bardzo dbać o jej prawidłowe nawilżenie, ale są również inne rytuały, które powinniśmy wprowadzić na stałe do naszego codziennego życia.

 

Zasady odpowiedniej pielęgnacji

 

Nie tylko latem, przez cały rok powinniśmy dbać o naszą skórę pod względem ochrony przeciw promieniom UV. Zimą podczas ładniejszej pogody, a na pewno gdy spędzamy czas w górach, musimy zadbać o odpowiednią ochronę w tej kwestii. Promienie słoneczne odpowiadają za 80 % zmian na naszej skórze, które z  czasem mogą być groźne dla naszego zdrowia. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie nawilżenie naszej skóry, o co musimy dbać przez cały rok. Pamiętaj jednak, by wybierając takie kosmetyki, w swoim składzie posiadały kwas hialuronowy, elastynę, kolagen, skwalan i fosfolipidy. Kosmetyki z takim składem zapewni prawidłowe napięcie i elastyczność skóry.

Jak zadbać o skórę latem?

Jaka pora roku najlepsza na specjalne zabiegi?

 

Wiele z nas uważa, że latem powinno się koncentrować na zabiegach pielęgnacyjnych bardziej niż przez resztę miesięcy. Nic bardziej mylnego. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne powinno się przeprowadzać w miesiącach jesiennozimowych. Latem skóra podrażniona jest promieniami słonecznymi i powinno się skupić na jej większej ochronie właśnie przed nimi. Aby skóra była zdrowa, najlepiej skorzystać z porady u kosmetologa, który doradzi jakich kosmetyków używać, aby przeprowadzone zabiegi u niego w gabinecie dały oczekiwane efekty.

 

Złuszczanie naskórka

 

Jedną z podstaw pielęgnacji jest złuszczanie naskórka. Jest to jeden z podstawowych zabiegów, które możesz również z powodzeniem stosować w domu. Warto jednak skupić się na jakości kosmetyków, których będziemy używać.

 

Rutyna

 

W codziennej pielęgnacji niezwykle ważna jest rutyna. Nawet gdy wyjeżdżasz na weekend, zabierz ze sobą kosmetyczkę z kosmetykami, których używasz na co dzień. Pominięcie nawet kilku dni w pielęgnacji może mieć złe skutki dla twojej skóry. Jak widzisz, nie wiele trzeba zrobić, by cieszyć się piękną i zdrową skórą.