Cellulit skąd się bierze i jak można sobie ew. radzić?

Cellulit to kłopot, z którym staram się sobie poradzić od kilku dobrych miesięcy. Prawdę mówiąc, wcześniej nie zwracałam na niego uwagi, w końcu pojawił się w niewidocznym dla mnie miejscu, jednak gdy przyszło lato i nieuniknione stało się pokazywanie ciała, zaczęłam się martwić.

Niestety nie istnieje jedna przyczyna pojawiania się cellulitu, w związku z czym nie jesteśmy w stanie po prostu postępować z nim w określony z góry sposób. Skórka pomarańczowa może jak się okazuje pojawiać się u kobiet o każdym typie budowy ciała, również u tych wyjątkowo szczupłych. W większości przypadków jednak, poza genami, za najistotniejsze powody tych niezbyt urodziwych zmian uważa się niewłaściwą dietę i niewystarczającą ilości ruchu.

Cellulit skąd się bierze i jak można sobie ew. radzić?

W jaki sposób więc walczyć z cellulitem? Głównie, musimy zacząć zwracać uwagę na to co spożywamy każdego dnia. Zbilansowana dieta to w takiej sytuacji podstawa, w związku z czym według mnie warto skorzystać z porady do specjalisty, który powie nam jak powinien wyglądać nasz odpowiedni jadłospis. Następna sprawa to ruch. Minimum trzy razy na tydzień, nawet po pół godziny. Chodzi tutaj przede wszystkim o ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, wycieczki rowerowe czy pływanie. Nie trzeba zatem natychmiast wykupywać karnetu do klubu fitness, najważniejsze to po prostu zacząć coś robić.