Kokon niemowlęcy – przydatny element wyprawki czy zbędny dodatek?

Kompletując wyprawkę dziecięcą musimy liczyć się z zakupem wielu artykułów. Jedne z nich są niezbędne i musimy je kupić, aby właściwie zająć się noworodkiem, z innych natomiast możemy z powodzeniem zrezygnować. Takim dodatkiem do wyprawki jest kokon niemowlęcy, który jedni uważają za must have, inni z kolei za akcesorium, które może, ale wcale nie musi znaleźć się w wyprawce dla dziecka.

Kokon niemowlęcy – najważniejsze zalety płynące z jego posiadania

Kokon niemowlęcy to bardzo popularny dodatek wyprawki dla noworodka. Na jego zakup decyduje się coraz więcej młodych rodziców, którzy pragną zapewnić swojemu dziecku komfortowy i bezpieczny wypoczynek we własnym łóżeczku. Kokon przydaje się zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy maluszek jest jeszcze zbyt mały, aby komfortowo wypoczywać w łóżeczku. Wizualnie przypomina on mały ponton oraz pozwala stworzyć dziecku poczucie bezpieczeństwa i otulenia poza łonem mamy.

Kokon niemowlęcy umieszczony w łóżeczku doskonale sprawdza się do spania w pierwszych miesiącach życia dziecka. Niemowlę przyzwyczajone do ciasnego, przytulnego otoczenia, które towarzyszyło mu podczas 9 miesięcy rozwoju w brzuchu mamy bardzo silnie reaguje na zmianę. Dużo wolnej przestrzeni po narodzinach może powodować w nim strach, niepokój oraz obawy związane ze zmianą bezpiecznego otoczenia na nieznajomy świat, które mogą negatywnie odbijać się na jego śnie. Kokon zmniejsza poczucie przestrzeni stwarzając dziecku warunki zbliżone do tych, które są mu dobrze znane z brzucha mamy, co podnosi jego poczucie bezpieczeństwa, pozwala odprężyć się oraz zapewnia zdrowy i spokojny sen.

Kokon niemowlęcy – przydatny element wyprawki czy zbędny dodatek?

Kokon niemowlęcy i jego różne zastosowania

Podstawowym zastosowaniem kokonu niemowlęcego jest umieszczenie go w łóżeczku dziecięcym. Oprócz tego można go wykorzystać także na inne, nieco mniej oczywiste sposoby. Kokon świetnie sprawdzi się w przypadku rodziców, którzy preferują spanie z dzieckiem w jednym łóżku – ochrania dziecko przed przemieszczeniem się podczas snu oraz upadkiem z łóżka. Kokon można także z powodzeniem wykorzystać do drzemek dziecka w ciągu dnia układając go m. in. na kanapie w salonie, na większym fotelu, a nawet na stole w jadalni. Dzięki temu mama w czasie snu maluszka może oddać się domowym obowiązkom mając na oku dziecko oraz czuwając nad jego bezpiecznym snem.

Kokon niemowlęcy świetnie sprawdza się także do przenoszenia dziecka bez konieczności jego wybudzania. Bez problemu przeniesiemy w nim maluszka z kuchni do sypialni, z salonu do kuchni oraz z podwórka do domu, jeśli dziecku zdarzy się zasnąć w kokonie podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Kokon niemowlęcy doskonale sprawdza się także na wyjazdy pozwalając zapewnić dziecku dobrze znane i przyjazne otoczenie, w którym bez problemu będzie mogło zasnąć podczas pobytu poza domem.

Jak widać, kokon niemowlęcy jest bardzo przydatnym akcesorium, które znacząco ułatwia opiekę nad dzieckiem w pierwszych miesiącach jego życia – jego dodatek warto więc uwzględnić w wyprawce.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star oferujący kokon niemowlęcy dla Twojego dziecka.