6 pomysłów, jak spędzić czas w Krakowie

Historyczne centrum Krakowa, składające się spektakularnego gotyckiego Kościoła Mariackiego, górującego nad Rynkiem Głównym o powierzchni 4000 m2, niezliczonych średniowiecznych kamieniczek i klimatycznych brukowanych uliczek, jest punktem wyjścia wycieczek po stolicy Małopolski. Jednak w mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc. Sprawdź kilka z nich!

Restauracja Biała Róża

Znajduje się przy ul. Straszewskiego 16. Wspaniale łączy tradycję z nowoczesnością. Kraków może się pochwalić długą i bogatą historią oraz wielką tradycją kulinarną. Biała Róża wyraźnie się z tym identyfikuje i czerpie inspiracje. Przygotowując potrawy, miesza stare receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie, z nowinkami i doświadczeniem.

Restauracja znajduje się w samym sercu Starego Miasta, w pobliżu Plant, Rynku Głównego i Zamku na Wawelu. 

Kładzie nacisk na smaki, aromaty, kolory i tekstury, starannie wybierając najlepsze produkty sezonowe od lokalnych dostawców. Oferuje bogatą listę win. Specjalnością szefa kuchni jest kaczka podawana z konfiturą z płatków róży. Serwuje jednak wiele innych potraw (w tym dziczyznę), które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Morskie Oko

Mieści się przy Placu Szczepańskim 8. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. To jedyna tego typu góralska restauracja pod Wawelem. Serwuje dobrą kuchnię regionalną. Jeśli lubisz kulturę góralską, Morskie Oko na pewno Ci się spodoba.

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

To najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Znajduje się w nim największa stała wystawa XIX- wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Na szczególną uwagę zasługują prace Henryka Siemiradzkiego, Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego i Artura Grottgera.

6 pomysłów, jak spędzić czas w Krakowie

Park im. Henryka Jordana

Został założony w 1889 roku. Jego inicjatorem był polski lekarz i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego- Henryk Jordan. To doskonałe miejsce dla całej rodziny. Znajdują się tu boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, skatepark, sprzęt do ćwiczeń oraz nowoczesne place zabaw. 

Park zajmuje powierzchnię ponad 21 ha. Oprócz strefy rekreacyjnej składa się z alejek z 54 popiersiami wybitnych Polaków, takich jak Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Jan Matejko, Adam Mickiewicz, Henryk Jordan. Dwumetrowy pomnik słynnego niedźwiedzia Wojtka został odsłonięty w 70-rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Tor Gokartowy Elikart

Znajduje się przy ul. Gromadzkiej 66. Dysponuje najszybszymi gokartami w Krakowie. Raz w miesiącu odbywają się na torze pasjonujące wyścigi. Ośrodek prowadzi też szkółkę kartingową. Organizuje również eventy integracyjne dla firm, imprezy okolicznościowe typu: urodziny, wieczór kawalerski, wieczór panieński itp. Lubisz się dobrze bawić? Ta lista imprez w Krakowie na pewno Ci się spodoba!

6 pomysłów, jak spędzić czas w Krakowie

Muzeum Etnograficzne

Mieści się przy Placu Wolnica 1. Kostiumy, przybory kuchenne, narzędzia… stała ekspozycja w muzeum etnograficznym prezentuje dawne przedmioty codziennego użytku. Całe sale zostały zrekonstruowane, by przedstawić domy, szkoły i miejsca pracy. Umieszcza poszczególne aspekty w odpowiednim kontekście. To cenne i bogate  źródło informacji o polskiej historii ludowej.