Profesjonalna degustacja whisky – dlaczego warto z niej skorzystać?

Degustacje różnego rodzaju cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pozwalają nie tylko spróbować smaku zupełnie nowych trunków lub potraw, ale także poszerzyć swoją wiedzę odnośnie ich historii, sposobów produkcji oraz licznych ciekawostek. Jednym z najpopularniejszych spotkań tego typu jest degustacja whisky, która pozwala odkryć wszystkie tajniki picia whisky, spróbować luksusowych jego gatunków oraz dowiedzieć się, z czego wynika unikalność szkockiej odmiany single malt.

Degustacja whisky nie tylko dla miłośników alkoholi!

Degustacja whisky kojarzy się ze spotkaniem, w którym uczestniczą głównie zagorzali miłośnicy tego napoju alkoholowego. Mimo tego, że jest w tym wiele prawdy i to właśnie osoby, które na co dzień chętnie sięgają po whisky będą czerpały zdecydowanie najwięcej przyjemności ze spotkania o takim charakterze, degustacja whisky jest praktycznie dla każdego! Każdy z nas chętnie spróbuje bowiem luksusowych, starannie wyselekcjonowanych trunków oraz przy okazji dowie się czegoś nowego, czym będzie mógł zabłysnąć w gronie rodziny i przyjaciół.

Degustacja whisky to profesjonalne spotkanie organizowane i prowadzone przez specjalistów od whisky. Są oni przy okazji miłośnikami tego wyjątkowego alkoholu, przez co chętnie dzielą się swoją pasją z innymi osobami, które być może nie odkryły jeszcze unikalnego charakteru whisky. Warto bowiem wiedzieć, że whisky nie ogranicza się jedynie do popularnych marek dostępnych na sklepowych półkach, które stanowią jedynie niewielką część gatunków tego trunku dostępnych na rynku - w trakcie degustacji oferowane są starannie wyselekcjonowane odmiany whisky, w tym szczególnie ceniona przez koneserów szkocka single malt whisky. Nie brakuje także takich ciekawostek, jak np. whisky ze Szwecji czy Egiptu.

Profesjonalna degustacja whisky – dlaczego warto z niej skorzystać?

Jak wygląda i przebiega degustacja whisky w praktyce?

Stacjonarnie prowadzona degustacja whisky to spotkanie w niewielkiej grupie, w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z historią i tajnikami wytwarzania whisky, dowiadują się, w jaki sposób należy je prawidłowo pić i z czym mieszać oraz wzbogacają swoją wiedzę różnymi ciekawostkami i anegdotami ze świata whisky. Prezentowane są różne odmiany tego szlachetnego trunku, począwszy od whisky o łagodnym smaku, które idealnie sprawdzi się dla początkujących, a kończąc na najbardziej wytrawnych odmianach, wprost stworzonych dla koneserów. Ich smak porównywany jest z kolei z najpopularniejszą odmianą whisky mieszanego i amerykańskiego, które większość z nas miała okazję smakować wcześniej.

Profesjonalna degustacja whisky może być prowadzona także w formie warsztatów online, co pozwala na wzięcie w niej udziału bez względu na aktualnie panującą sytuację. Degustacje online są realizowane za pośrednictwem popularnych platform konferencyjnych lub wideo komunikatorów, a uczestnicy otrzymują prosto do domu wybrane whisky wraz z kieliszkiem do degustowania i akcesoriami. Pozwala to bez wychodzenia z domu poszerzyć swoją wiedzę z zakresu whisky oraz spróbować najlepszych jego odmian, aby dowiedzieć, po które gatunki tego szlachetnego trunku sięgać w przyszłości.