Szybki wyjazd do Francji. Co warto zobaczyć i zjeść?

Gdy myślimy o wyjeździe do Francji, najczęściej to co przychodzi nam na myśl to rzecz jasna Paryż. Miasto to ma swój niezwykły urok i bezsprzecznie powinniśmy je odwiedzić, lecz przecież Francja to nie tylko Paryż. Na uwagę zasługuje też niesamowite jak dla mnie południe tego kraju i według mnie koniecznie powinniśmy się zainteresować tym regionem.

Szybki wyjazd do Francji. Co warto zobaczyć i zjeść?

Rzecz jasna, kiedy mowa jest o południu, na pewno wiele osób przypomina sobie o doskonale znanym Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to jest fantastyczne, pełne pozytywnych ludzi oraz wspaniałych widoków. Nie bez powodu przecież znane osoby z całego świata najzwyczajniej lubią tutaj przyjeżdżać. Dlaczego zatem nie zobaczyć tego na własne oczy i nie spróbować smakowitych, świeżych owoców morza? Ten rejon Francji z pewnością was nie zawiedzie!

Podczas moich podróży, zachwyciło mnie jednak inne niesamowite miejsce, którym jest Prowansja, ze swoimi polami pełnymi lawendy. Jest to prawdziwy raj dla miłośników fotografii, którzy z tego typu podróży zapewne wrócą z ogromną ilością fascynującego materiału. Ale ta część Francji to też mnóstwo historycznych miejsc, takich jak chociażby Awinion, gdzie oprócz zwiedzania możecie skosztować świetnej kawy i miejscowych specjalności tamtejszej kuchni. Aż ślinka cieknie!