Gdzie znaleźć bezpłatne zdjęcia na stronę?

Prowadząc stronę www niejednokrotnie korzystamy z różnych grafik, bardzo często poszukiwania pożądanych wizualizacji dokonujemy w sieci. Warto wiedzieć gdzie można znaleźć darmowe zdjęcia, by uniknąć niepotrzebnych inwestycji w płatne grafiki, gdyż w Internecie jest ich naprawdę sporo. Każde przedsiębiorstwo, prowadzące własną stronę internetową potrzebuje zdjęć. Są one także potrzebne do firmowych mediów społecznościowych. Niniejszy artykuł będzie prezentacją miejsc, w których można pobrać bezpłatne fotografie, na niektórych wymagana jest rejestracja, a czasem nie jest ona konieczna. Udostępniane na nich zdjęcia można wykorzystać do spraw zawodowych, jak i prywatnych.

Pixabay – darmowe zdjęcia

Najbardziej znaną stroną, gdzie można pobrać darmowe zdjęcia bez potrzebnej rejestracji to Pixabay. Witryna oferuje około 1,6 miliona zdjęć oraz video. Dostępna jest także bezpłatna grafika wektorowa, która wykorzystywana jest w celach komercyjnych. Baza została podzielona tematycznie. Plusem jej jest to, że można z niej korzystać w języku polskim. Osoby, które cenią sobie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości muszą dokonać rejestracji na stronie. Oprócz bezpłatnych zdjęć, portal oferuje także płatne fotografie.

Foter

To także miejsce, w którym można pobrać zdjęcie za free, bez konieczności logowania. Portal daje dostęp do 335 milionów bezpłatnych fotografii. W wyszukiwaniu odpowiednich dla siebie zdjęć można skorzystać z filtrów i wskazać jaka kolorystyka jest dla nas interesująca oraz w jakich celach będziemy wykorzystywać zdjęcia, bardziej komercyjnych czy niekomercyjnych.

Gdzie znaleźć bezpłatne zdjęcia na stronę?

Freerangestock

To bank zdjęć, który wymaga dokonania rejestracji. Nie jest to czynność problematyczna, gdyż baza jest niezwykle imponująca. Strona wyposażona jest w kryteria wyszukiwania, dzięki którym można wyszukać zdjęcia po kategoriach, najczęściej wybieranych czy najnowszych dodanych. Warto zwracać uwagę na rodzaj licencji. Gdy występuje licencja typu CCO wówczas mamy pewność, że autor zrzekł się wszelkich praw. Trzeba mieć świadomość, że w polskie prawo nie uznaje takiej licencji, więc można ją traktować jako przekazanie utworu do domeny publicznej. W bazie tej oprócz zdjęć niekomercyjnych spotykane są także i te komercyjne.

Stocksnap

Stocksnap to portal, w którym znajduje się duża liczba zdjęć wolnych od praw autorskich. Świetną opcją jest to, że baza jest stale aktualizowana, dzięki czemu co tydzień mamy dostęp do nowych darmowych zdjęć.

Kaboompics

To bank zdjęć prowadzony w języku angielskim. Portal udostępnia zdjęcia zarówno do celów komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Zdjęcia wyszukiwane są za pomocą filtrów z podziałem na kategorie, kolory czy orientacje fotografii – poziome czy pionowe.

Picjumbo

To także anglojęzyczna witryna, oferująca nie tylko zdjęcia, ale również obrazy czy tła. Materiały publikowane można stosować w celach komercyjnych, jak i przeciwnie. Występuje możliwość wyszukiwania zdjęć poprzez podział na kategorie. Osoby zainteresowane dostępem do większej bazy zdjęć mogą skorzystać z opcji premium.