Zwiedzamy Małopolskę - co warto zobaczyć?

W czasach epidemii, gdy turystyka zagraniczna doznała licznych ograniczeń, doświadczeni lockdownem Polacy przerzucili się na turystykę krajową. Niektórym otworzyło to oczy na to, ile rozmaite regiony Polski mają do zaoferowania zwiedzającym! Pomorze, malownicze Mazury a może pełne rozmaitości województwo Małopolskie? Wybór należy do Ciebie. My dziś na tapet weźmiemy ten ostatni wspomniany region - Małopolskę. Co sprawia, że warto się tam wybrać? Zobaczmy!

Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Dobra rada - jeżeli nie chcecie wbijać się w samo serce słynącego z korków Krakowa, poszukajcie noclegu na jego obrzeżach. W przypadku, gdy zależy Wam na bliskości lotniska to usytuowany blisko portu lotniczego w Balicach hotel Neo będzie odpowiedni.  

Czy to dłuższy pobyt, czy szybka, ale naszpikowana atrakcjami wycieczka weekendowa, Małopolska to dobry kierunek dla żądnych wrażeń lub pięknych widoków. Chyba nie ma innego takiego regionu, gdzie można zobaczyć tyle, tak rozmaitych atrakcji. W jakim innym miejscu Polski można przespacerować się szlakiem przez pustynię, udać się na spływ prawdziwą tratwą, nasycić pięknem przyrody aby za chwilę doznać wyrzutu adrenaliny w gigantycznym parku rozrywki? Takie cuda tylko tutaj!  

O jakiej pustyni była mowa? Oczywiście o Pustyni Błędowskiej czyli największej pustyni w naszym kraju. Z kolei wspomniany spływ tratwą odbyć możecie po Dunajcu, chłonąc piękno Pienin i słuchając opowieści snutych przez flisaków.

Jednym z często wybieranych przez turystów kierunków jest słynna Kopalnia Soli w Wieliczce. To ponad 250 km korytarzy, jednak dla turystów zostało udostępnionych jedynie kilkanaście z nich - wystarcza to, aby odbyć fascynującą podróż w głąb ziemi i na spotkanie historii. Kopalnia ta, w 1987 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Zwiedzamy Małopolskę - co warto zobaczyć?

Atrakcje Małopolski dla całych rodzin

Jeszcze nie dość spacerów w trakcie wyjazdu? W takim razie warto skierować się do Krynicy Zdroju. Malownicza ścieżka w koronach drzew, to doskonałe miejsce spacerowe dla całych rodzin.Ważna informacja - ze ścieżki mogą korzystać rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami. Całość została stworzona tak aby każdy mógł się cieszyć niezapomnianymi widokami z jej szczytu.  

Po kilometrowych eskapadach i dniu pełnym wrażeń hotel Neo zapewni wypoczynek i regenerację, aby nazajutrz znów móc ruszać na spotkanie przygodzie. Może tym dla odmiany odrobina emocji w parku rozrywki?

Park rozrywki - emocje i świetna zabawa

Wspomniany hotel Neo w Balicach, usytuowany jest ok 40 km od największego a zarazem najbardziej innowacyjnego parku rozrywki w Polsce. Atrakcje zaprojektowano tak, aby coś dla siebie znalazły maluchy, jak i starsi miłośnicy adrenaliny czy weterani przejażdżek na roller coasterach. 

Atrakcji w Małopolsce nie brakuje. Pustynia, góry, park krajobrazowy, krakowski Wawel i zwiedzanie podziemi krakowskiego rynku. Ta różnorodność sprawia, że w stosunkowo krótkim czasie można mnóstwo zobaczyć. Nie sposób się tutaj nudzić. Sprawdź sam!