Zarezerwuj jacht online i udaj się w rejs marzeń!

Pływanie jachtem nie jest zarezerwowane tylko dla pasjonatów żeglarstwa, którzy doskonale znają się na wszystkich tajnikach żeglugi. Rejs jachtem po Morzu Śródziemnym może być prawdziwą frajdą i świetnym sposobem na spędzenie wakacji również dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu formą rekreacji i podróżowania. Sprawdź, jak można zakosztować morskiej przygody i przeżyj rejs z marzeń!

Jachting po Morzu Śródziemnym

Jachting, czyli ogólnie rzecz biorąc, rekreacyjne pływanie jachtem od jednego portu do następnego, jest dostępny dla wszystkich. Pozwala na to opcja czarteru jachtu ze skipperem, czyli wynajmu jednostki z kapitanem, który będzie ją prowadził w trakcie rejsu. Nie musimy zatem posiadać żadnych umiejętności żeglarskich czy uprawnień sternika, aby móc odbyć niezapomnianą wyprawę po lazurowych wodach, wspaniałego akwenu Morza Śródziemnego.

Rezerwacja jachtów online

Jeśli chcemy przeżyć taką przygodę, wystarczy, że wybierzemy lokalizację, termin rejsu oraz jacht i dokonamy szybkiej rezerwacji na yachtgo, który jest nowoczesnym systemem rezerwacji jachtów online. Popularnymi regionami na rejsy, zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych podróżników morskich, są: Chorwacja, Włochy, Grecja oraz Hiszpania.

Wszystko za sprawą panującej w tych szerokościach geograficznych świetnej pogody, wspaniałych krajobrazów i doskonałej infrastruktury żeglarskiej – która umożliwia również rejsy one-way czarter, czyli rejsy bez zawracania do portu. Na yachtGo znaleźć można bogatą ofertę tego typu tras jednokierunkowych.

Zarezerwuj jacht online i udaj się w rejs marzeń!

Jaki jacht wybrać?

W ofertach firm czarterowych mamy do wyboru jachty żaglowe, motorowe oraz motorowo – żaglowe. To, na jaki rodzaj łodzi się zdecydujemy, wpływa na to, jak będzie wyglądać nasz rejs.

Jachty żaglowe

Jachty żaglowe to wspaniała przygoda, jednak z ich użytkowaniem wiążą się pewne ograniczenia. Najważniejszym jest oczywiście to, że czas żeglugi oraz prędkość przemieszczania się są tutaj zależne od warunków meteorologicznych. Samodzielne prowadzenie tego typu jednostki po akwenach morskich, także jest trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku jachtu motorowego.

Żegluga tradycyjna po morzu wymaga wielu umiejętności, dlatego na sterowanie żaglówką po większych wodach, powinny decydować się osoby z większym doświadczeniem. Oczywiście, jeśli wynajmujemy skippera, problem prowadzenia jachtu nas nie dotyczy. Natomiast niepodważalną korzyścią jest z pewnością duża oszczędność na kosztach paliwa, których przy żaglówkach po prostu nie ma.

Jachty motorowe i motorowo – żaglowe

Jachty motorowe mogą natomiast przemieszczać się o wiele szybciej niż żaglówki – i to niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie grozi nam przy nich flauta, czyli cisza morska, która praktycznie unieruchamia żaglówki. Brak olinowania, omasztowania i ożaglowania czyni pokłady górne jachtów motorowych wygodniejszymi w użytkowaniu. Z drugiej strony jednak często dysponują one nieco mniejszą powierzchnią pokładu dolnego.

Poza tym jacht motorowy jest łatwiejszy w prowadzeniu i dokowaniu. Dlatego, jeśli wybieramy się w rejs po Morzu Śródziemnym pierwszy raz albo z załogą, która nie ma większego pojęcia o żeglowaniu, bezpieczniej i bardziej komfortowo jest zdecydować się na czarter jachtu motorowego lub ewentualnie motorowo – żaglowego, który łączy w sobie cechy obu rodzaju łodzi.