Podróż do Krakowa z dziećmi - wybór atrakcji

Wyjazdy z dziećmi zazwyczaj są o wiele bardziej trudne do zorganizowania, ciekawość świata najmłodszych znacząco komplikuje całe zadanie. Tym bardziej, że znacznie częściej się nudzą, przed rodzicami naprawdę trudne zadanie. Na szczęście wybór Krakowa jest jednym z najlepszych możliwych, atrakcji wystarczyłoby spokojnie na co najmniej tydzień pobytu.

Podróż do Krakowa z dziećmi - wybór atrakcji

Atrakcje w Krakowie dla rodzin z dziećmi

Obowiązkowymi punktami zwiedzania są oczywiście Stare Miasto, Wawel i Kazimierz, ale piesze wędrówki mogą się dość szybko znudzić. Warto zatem rozpocząć poszukiwania ciekawych muzeów i placów zabaw, w których spędzony czas będzie doskonałą rozrywką. Jeżeli nie jest się do końca zorientowanym w topografii miasta, można zwrócić się do Punktu Informacji Turystycznej zlokalizowanej tuż obok Bramy Floriańskiej. Pomocna okazuje się na przykład mapa Kids Kraków, jak sama nazwa wskazuje pozwala na opracowanie trasy zwiedzania Krakowa w towarzystwie dzieci. Odpowiedź na pytanie co warto zobaczyć w Krakowie jest dość złożona, tak naprawdę najlepszą porą na wycieczki do Krakowa z pociechami jest listopad. Panują tam wówczas mniejsze natężenie ruchu i wstęp do niektórych miejsc jest całkowicie darmowy. Dodatkowym atutem jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczyna się każdego roku pod koniec listopada. Wadą listopadowego wyjazdu jest na przykład brak możliwości spędzania czasu na zewnętrznych placach zabaw i parkach. Niekorzystne są ponadto warunki atmosferyczne, a konkretnie mówiąc smog, który stanowi poważny problem na południu Polski. Warto jednak pamiętać, że listopad bywa jeszcze dość ciepły, dlatego jeżeli już tak się zdarzy, koniecznie trzeba zobaczyć Kopiec Krakusa. Jest to najstarsza budowla, którą usypano siłą rąk, o czym świadczy choćby sam kształt – zdecydowanie niecodzienny. Wykonanie badań archeologicznych potwierdziło, że istniał on już przed X wiekiem, na jego szczycie rosło drzewo będące symbolem pogan – dąb.

Dzieci w Krakowie – gdzie będą się dobrze bawiły?

Zapewne wielu rodziców zastanawia się, co zobaczyć w Krakowie w towarzystwie dzieci? Możliwości jest całkiem sporo, ciekawe jest na przykład Żywe Muzeum Obwarzanka, w którym każdy może spróbować swoich sił we własnoręcznych wypiekach tego krakowskiego przysmaku. Istnieje oficjalna receptura, zgodnie z którą powstają takie pyszności, spróbowanie własnych sił w tym zakresie jest z całą pewnością ciekawą przygodą dla dzieci. W pierwszej kolejności najmłodsi mogą zapoznać się z historią powstania receptury obwarzanka, a następnie samodzielnego wypieku. Taka przygoda może nauczyć dziecko czegoś ciekawego, a może dzięki temu zrodzi się w nim nowa pasja i chętnie będzie pomagało przy pracach w kuchni. Ciekawość dzieci może wzbudzić również wizyta w Muzeum Archeologicznym, w tym miejscu znajduje się wiele eksponatów pochodzących z Peru i Egiptu, prezentowane są używane dawniej narzędzia, stroje i akcesoria budownicze. Lokalizacja jest niemal obowiązkowa dla dzieci, które są zafascynowane starożytnym Egiptem i lubią poznawać nowe ciekawostki na ten temat.