Opaski na oczy dla dzieci – czy warto ich używać?

O komfort snu swojej pociechy zawsze trzeba zadbać – tym bardziej że sporo dzieci miewa problemy z zasypianiem. Warto wówczas sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które w konkretnej sytuacji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Bez wątpienia opłaca się wypróbować opaski na oczy przeznaczone specjalnie dla milusińskich.

Opaska na oczy w trakcie snu – dlaczego warto ją stosować?

O jakości snu decyduje szereg różnych czynników. Jest naukowo udowodnione, że łatwiej zasypia się, gdy dookoła panuje ciemność. Zarówno naturalne, jak i sztuczne światło są skutecznymi rozpraszaczami, a przy tym nie sprzyjają produkowaniu przez organizm melatoniny odgrywającej niezwykle ważną rolę w procesie regulowania biologicznego rytmu okołodobowego. Ponosi ona odpowiedzialność m.in. za regulację godzin snu. Jest ona wytwarzana tylko i wyłącznie w ciemnościach. W momencie, kiedy do siatkówki oka człowieka dociera nawet minimalna ilość światła, produkcja melatoniny od razu spada. To kluczowa przesłanka przemawiająca za tym, aby do snu założyć opaskę na oczy, które dzięki niej będą mogły odpocząć. Opaska jest też o tyle uniwersalna, że można zabrać ją wszędzie ze sobą. Przyda się nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale i w trakcie drzemek w ciągu dnia, co w przypadku dzieci – zwłaszcza młodszych – nabiera szczególnego znaczenia.

Opaska na oczy dla dziecka – jakie ma zalety?

Wymienić można kilka istotnych powodów, dla których warto stosować opaski na oczy dla dzieci – oczywiście kluczowe znaczenie w tym kontekście ma jakość snu. W ogromnym stopniu rzutuje to nie tylko na samopoczucie pociechy, ale również na jej prawidłowy rozwój. Niewyspany maluch jest kapryśny i marudny, trudno go uspokoić. Opaska skutecznie ochroni wrażliwe oczy dziecka przed światłem, dzięki czemu czas potrzebny na zaśnięcie ulegnie skróceniu. Ponadto opaski na oczy dla dzieci występują w bardzo szerokiej gamie wzorów, kolorów i kształtów – są zatem nie tylko praktyczne, ale też i atrakcyjnie się prezentują, co zdecydowanie zachęca milusińskich do korzystania z nich. Opaska przyda się nie tylko w domu, ale i w podróży – większość dzieci śpi w samochodzie, samolocie czy pociągu.

Opaski na oczy dla dzieci – czy warto ich używać?

Jak wybrać opaskę na oczy dla dziecka?

Opaska na oczy dla dziecka powinna być produktem najwyższej jakości. Trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Nie może on podrażniać oczu i delikatnej skóry malucha. Zalecane jest, aby był to naturalny materiał, np. bawełna. Opaska powinna być ponadto przyjemna w dotyku i solidnie uszyta, z regulowanym paskiem z tyłu pozwalającym na dopasowanie jej do kształtu głowy. Lekka, estetyczna i funkcjonalna – oto najbardziej pożądane cechy dobrej opaski na oczy dla dziecka.

Jak zachęcić dziecko do korzystania z opaski?

Wybór opaski na oczy dla dziecka powinien być przemyślany. Na tym jednakże nie koniec, ponieważ trzeba jeszcze zachęcić pociechę do tego, aby nie obawiała się z niej korzystać. Dziecko musi poznać jej fakturę i do niej przywyknąć, dlatego najpierw należy mu dać ją do ręki.