Sposób na utrzymanie stałej wagi w czasie świąt

Święta to czas, gdy jedzenia nie brakuje na stołach. Zwykle spędza się czas na przesiadywaniu przy stole, nie podejmując żadnej aktywności fizycznej, co prowadzi do tego, że wracamy po świętach z nadprogramowymi kilogramami. Warto wiedzieć, co zrobić by nie przytyć w trakcie świąt.

Zaplanuj aktywność w trakcie świąt

Święta najczęściej kojarzą się z lenistwem przy stole lub na kanapie. To czas, w którym głównie myśli się o spotkaniu z rodziną i odpoczynku. Warto mimo wszystko w którymś dniu poświęcić nieco czasu na aktywność fizyczną, by nie dopuścić do zwiększenia wyniku na wadze. Podjęcie aktywności fizycznej pomoże utrzymać stałą wagę bez naruszenia. Nie trzeba w te dni prowadzić ostrych treningów, wystarczy wybrać się na spacer lub pograć w jakąś aktywną grę.

Unikaj nadmiernych ilości przekąsek

W trakcie świąt słodkie przekąski królują na stołach, ciasta, czekoladki, ciasteczka to wszystko zachęca do sięgania co chwilę po dodatkową porcję. Warto jednak kontrolować to, wybierając co chwilę czekoladkę wybrać coś bardziej pożywniejszego, jakieś warzywo lub owoc. Często po prostu wystarczy schować ogromną ilość słodyczy z pola widzenia. Zanim weźmiemy kolejny kawałek ciasta przemyślmy czy naprawdę mamy na niego ochotę, by niepotrzebnie nie faszerować się zbędnymi kaloriami.

Sposób na utrzymanie stałej wagi w czasie świąt

Kontroluj to, ile nakładasz

Podczas świąt królują takie potrawy, na które czeka się cały rok. Chodzi o to, by to nie prowokowało do nakładania wszystkiego w dużych ilościach. Lepiej nałożyć sobie każdego po trochu, ale znacznie mniej. By ułatwić sobie to zadanie, wystarczy wziąć mniejsze naczynie, które będzie kontrolowało tą ilość posiłków. Kontroluj także spożycie alkoholu i napojów gazowanych, gdyż one zwiększają apetyt.

Pamiętaj o błonniku

Nawet podczas świąt powinno wybierać się te potrawy, które zawierają w sobie błonnik, dzięki niemu szybciej stwierdzimy, że jesteśmy najedzeni. Dzięki temu wzrost wagi nam nie straszny. Wystarczy kupując pieczywo, wybrać to razowe. Do posiłków dobierać warzywa oraz z chęcią zajadać kutię oraz mak.