6 idealnych miejsc na narty

Polska znajduje się w Europie Środkowo-Wschodniej. Słynie z imponujących pasm górskich, od Gór Stołowych po Tatry Wysokie i Bieszczady. Rysy są najwyższą górą w Polsce. Zobacz, gdzie warto wybrać się na narty.

Zakopane

Zakopane to urocze miasteczko położone u podnóża majestatycznych Tatr. Populacja liczy 30 000 mieszkańców. Malownicze miasto, ukryte między łagodnym pasmem Gubałówki a skalistymi szczytami tatrzańskimi, była decydującym czynnikiem w rozwoju jako ośrodka turystycznego. Już pod koniec XVIII wieku Zakopane, niewielka i oddalona wioska znajdująca się na południowym krańcu Polski, zaczęła przyciągać pierwszych turystów. 

Mieści się 100 km od Krakowa. Nazywane jest zimową stolicą Polski. Oferuje stoki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Najlepsze warunki śniegowe występują między styczniem a końcem kwietnia. Najpopularniejsze miejsca to Kasprowy Wierch, Nosal i Gubałówka. 

Gdy czujesz się zmęczonymi sportowymi emocjami, jazdą na nartach, śniegiem i zimnem, Zakopane oferuje inną atrakcję: spacer po Krupówkach, najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta. Znajduje się tam pełno sklepów, restauracji i kawiarni. Wybierz się też do Muzeum Tatrzańskiego, by poznać sztukę i kulturę Podhala.

6 idealnych miejsc na narty

Białka Tatrzańska

To malownicza wioska w gminie Bukowina Tatrzańska, w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim, w południowej Polsce. Mieści się blisko granicy ze Słowacją, 16 km na północny wschód od Zakopanego i 75 km od Krakowa.

Wieś liczy 2200 mieszkańców. Jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków górskich, pod względem infrastruktury turystycznej, szczególnie zimą. Panują tam idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. W okolicach Białki znajduje się kilka ośrodków narciarskich, np. Kotelnica Białczańska, Kaniówka i Koziniec.

Szczyrk

Szczyrk znajduje się w województwie śląskim, w paśmie Beskidu Śląskiego, około 600 m npm, w dolinie rzeki Żylicy. Dostępnych jest 36,6 km tras narciarskich i snowboardowych. Jest popularne ze względu na fantastyczne warunki klimatyczne, zarówno zimą, jak i latem. Chroniony przed wiatrem i wystawiony bezpośrednio na promienie słoneczne, oferuje doskonałe warunki śniegowe.

Karpacz

Jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w południowo-zachodniej Polsce. Każdego roku Karpacz odwiedza około 15 tysięcy turystów. Wiele szlaków rozpoczyna się właśnie tutaj wraz z najbardziej ruchliwą trasą na Śnieżkę. Miasto jest organizatorem lub współorganizatorem wielu wydarzeń sportowych, rozrywkowych i kulturalnych. Przyciąga pięknymi widokami i czystym powietrzem. Możesz tutaj wspaniale odpocząć, zregenerować i bawić o każdej porze roku.

Ustrzyki Dolne

Znajdują się w województwie podkarpackim. Coraz więcej osób wybiera się na narty w Bieszczadach. Panują tam świetne warunki do uprawiania turystyki pieszej, konnej i rowerowej. Można też tam uprawiać sporty wodne i wędkarstwo. Organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. 

6 idealnych miejsc na narty

Szklarska Poręba

To miasto w powiecie jeleniogórskim, w województwie dolnośląskim. To ważny regionalny i krajowy ośrodek turystyki górskiej, jazdy na rowerze i jazdy na nartach. Szklarska Poręba oferuje wspaniałe miejsca i udogodnienia, zarówno do relaksu, jak i aktywnego wypoczynku.