A Ty czytasz książki?

Dość często dyskutuję ze znajomymi na temat ich pasji i sposobów na wykorzystywanie wolnego czasu. Ze zdziwieniem stwierdzam wówczas, że raczej niewielu ludzi lubi regularnie czytać książki. Chyba nigdy nie przestanę się tym martwić – dla mnie czytanie książek nie jest tylko zwyczajnym hobby. Zdaję sobie sprawę, że taka opinia jest w naszych czasach raczej mało popularna, ale moim zdaniem bez czytania książek człowiek nie ma tak szerokiego spojrzenia na całą naszą rzeczywistość, jak powinien. Obecnie żyjemy przede wszystkim internetem i tym, co możemy w nim przeczytać. Nie jest to jednak nic dobrego, ponieważ w taki sposób zamykamy się na naprawdę znaczną wiedzę i sporo ciekawych informacji.

A Ty czytasz książki?

Znów zdobędę się na mało popularną opinię. Jestem zdania, że w internecie nie znajdziemy nawet małej części tego, co zawierają książki. Osobiście traktuję internet tylko jako swego rodzaju uzupełnienie i dodatkowe źródło wiedzy. Jeśli ktoś jednak chce naprawdę dokładnie poznać dany temat, to koniecznie musi sięgnąć po odpowiednią literaturę.

Jest to oczywiście tylko jeden z wielu powodów, dla których moim zdaniem naprawdę warto czytać książki. Zachęcam do tego każdego – cały rynek wydawniczy jest obecnie tak rozbudowany, że dosłownie w każdym przypadku znajdziemy na nim bardzo wiele ciekawych pozycji.