Podróż na Bali

Wyspa Bali zyskuje na bliższym poznaniu, pierwsze wrażenie może nie być najlepsze, jednak poznając magię świątyń i pałaców wodnych – szybko zmienia się zdanie. Wszelkie obiekty kultu religijnego są poświęcone hinduizmowi balijskiemu. Generalnie większość budynków sakralnych jest do siebie podobna. Zaledwie w kilku z nich można znaleźć charakterystyczne wyróżniki.

Zwiedzanie tarasów ryżowych

Na Bali uprawia się głównie ryż, niektóre pola tworzą piękne tarasy, obok których nie można przejść obojętnie. Te warte największej uwagi znajdują się obok wioski Tegallalang – przedstawiane są na wielu widokówkach. Drugą lokalizacją jest Jatiluwih, turysta ujrzy tam nie tylko pola ryżowe, ale usłyszy również najbardziej znane przesądy. Wioska słynie również z chętnego okazywania empatii i życzliwości wszystkim przejezdnym. Będąc na Bali warto odwiedzić miasteczko Ubud, które zalicza się do najbardziej malowniczych miejsc. Skosztowanie najlepszych potraw, relaks dla ciała i duszy, wyjątkowa architektura to tylko kilka z atrakcji czekających na miejscu.

Podróż na Bali

Wschód i zachód słońca na Bali

Obserwowanie piękna wschodzącego słońca wymaga wczesnej pobudki i wyboru właściwego miejsca. Jeżeli ma być to niezapomniane przeżycie, o którym usłyszy rodzina i znajomi, warto wybrać się na szczyt wulkanu. Turyści decydują się na wycieczkę na jeden z dwóch: Gunung Batur lub Gunung Abang – z przewagą jednak na pierwszą opcję. Wspinaczka po zmroku i podziwianie wszystkich widoków nie pozwolą o sobie zapomnieć. Jeżeli chodzi o zachód słońca, najlepiej obserwować to zjawisko w kurorcie o nazwie Kuta. Jest popularna wśród podróżujących, ponieważ znajdują się tam najpiękniejsze plaże. Dlatego też jest są one oblegane przez tłumy urlopowiczów. Widok zachodzącego słońca pozostanie przed oczami na bardzo długi czas. Cała gama pięknych kolorów, błyszczącego piasku i połączenie oceanu stworzą niezapomniane chwile. Trudno jest opisać wszystkie zalety malowniczej wyspy Bali, dlatego najlepiej przekonać się o nich na własnym przykładzie.