Rozrywka w Krakowie

Kraków ma bardzo dużo do zaoferowania, nie bez przyczyny miasto jest odwiedzane przez turystów z całego świata. Ma bardzo bogatą, trudną historię, różnorodność zabytków przyciąga uwagę wszystkich. Wielu młodych ludzi już w trakcie studiów decyduje się na pozostanie w Krakowie i rozpoczęcie życia zawodowego. Stolica Małopolski zachęca również do odwiedzin poprzez organizację wielu wydarzeń kulturalnych, na które przychodzą całe rodziny.

Rozrywka w Krakowie

Wydarzenia w Krakowie, na które warto się wybrać

Już w sobotę, 25 września rozpocznie się Festiwal Czekolady, który potrwa 2 dni, miejscem wydarzenia będzie Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych. Podczas wydarzenia każdy koneser słodkości będzie zachwycony, przyczynami są praliny, trufle i kształtne tabliczki czekolady. Zainteresowane osoby dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, na przykład znaczenia kakao ceremonialnego i poznają jego szczególną moc. Organizatorzy zadbali o zaproszenie znanych gości, odbędzie się również Ogólnopolski Konkurs Dekoracji Tortów i Małych Form. Sztuka cukiernicza jest przecież wymagająca i nie należy do najłatwiejszych. Ciekawostką jest fakt, że omawiany Festiwal Czekolady We Form jest połączony z akcją krwiodawstwa, której sponsorem jest marka Karmello. Tę tradycję podtrzymuje się już od 7 lat. Zastanawiając się, czy Festiwal Czekolady jest właściwym miejscem na relaks, odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Czekolada ma wiele prozdrowotnych właściwości – redukuje stres i poprawia humor. W dzisiejszych, trudnych dla wszystkich czasach jest to potrzebne każdemu. Warto zabrać ze sobą dzieci, które poza skosztowaniem smakołyków, mogą dowiedzieć się wiele rzeczy na temat czekoladowych łakoci.

Sposoby na spędzanie czasu w Krakowie

Idealną okazją na spędzenie wolnego czasu w stolicy Małopolski może być Rodzinny spacer literacki szlakiem Ludwika Jerzego Kerna. Uczestnicy będą mieli okazję odbyć przechadzkę w celu przypomnienia sobie wszystkich najważniejszych aspektów twórczości poety. Choć postać może być nieco zapomniana, trudno nie pamiętać o zasługach artysty dla literatury dziecięcej. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy, z uwagi jednak na konieczność zachowania dystansu społecznego, niezbędna jest uprzednia rejestracja. Czas pandemii zatrzymał wszystko, spotkania towarzyskie, wydarzenia kulturalne, zwiększył się dystans społeczny. Z tym większą radością społeczeństwo przyjęło łagodzenie restrykcji. Miasto Kraków podjęło wiele inicjatyw, których głównym zadaniem było organizowanie i wdrażanie projektów do realizacji. W drodze podejmowanych działań powstała strona http://karnet.krakowculture.pl/ - jest to miejsce w sieci przeznaczone do publikacji wszystkich dat zbliżających się wydarzeń kulturalnych. Do wszystkich dołączone do regulaminy, ponieważ pomimo zdjęcia niektórych obostrzeń, wskazane jest zachowanie odpowiednich odległości i środków ochrony osobistej. Zgodnie z informacjami zamieszczanymi na stronie, jesień obfituje w wiele rozrywek o różnych tematach przewodnich – literatura, kino, kulinaria.