Modne fryzury damskie w 2020 roku

Marzysz o modnej i ciekawej fryzurze? Potrzebujesz zmiany na głowie? Warto dowiedzieć jakie trendy obecnie panują w świecie fryzjerskim. Znajdziesz wiele inspiracji, do wybrania odpowiedniej dla siebie fryzury. W tym roku głównie królują krótkie cięcia takie jak boby, fryzury z grzywką oraz różne wariacje odważnych cięć.

Najpopularniejsze fryzury w 2020 roku

Rok 2020 rok to kontynuacja popularności bobów oraz krótkich cięć. Katalogi fryzjerskie przedstawiają krótkie, ale bardzo kobiece stylizacje. Zwykle są to romantyczne, zwiewne i pofalowane fryzury. Celem modowym jest podkreślenie subtelności kobiecej twarzy.

Ciągle na fali we fryzjerstwie są boby czyli włosy o długości maksymalne do ramion lub wysokości brody. Są one obcięte na równo. Do znanych wariacji tej fryzury należą cool girl bob, blunt bob oraz bob z grzywką. Cool girl bob to klasyczny bob, ale z pofalowanymi końcówkami. Blunt bob to rodzaj boba, podkreślający naturalne fale. Oprócz bobów w 2020 roku modne są również ostre i odważne cięcia, najlepiej nawiązujące do fryzur w stylu pixie cut, czyli krótkie, stylowo obcięte włosy, odsłaniające kark. Tego typu fryzurę prezentuje często Charlize Theron.

Modne fryzury damskie w 2020 roku

Inne przykłady krótkich włosów

Do pozostałych propozycji krótkich cięć należy baby gang. To krótkie włosy z dość odważnie wycieniowaną grzywką. To bardzo stylowa fryzura, wymagająca odpowiedniego obchodzenia się z nią. Tego typu grzywka nie jest możliwa do zaczesywania na bok. Do popularnego cięcia należy także słynny lob, czyli wydłużona i cięższa wersja boba. Można ją spotkać u słynnej piosenkarki Dua Lipy.

Dłuższe propozycje fryzur

Kobiety, które źle się czują w krótkich włosach mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ długie włosy są nadal modne. Sęk tkwi w odpowiednim ich ułożeniu i dobraniu właściwego koloru. Przykładem mogą być fryzury odsłaniające czoło, z kosmykami zaczesanymi do tyłu i wygładzonymi żelem, długie warkocze, rozpuszczone włosy z widocznym przedziałkiem, fryzury z długą grzywką, do ramion w kolorze blond lub kolorowe włosy.