Kultowa gra Wiedźmin – recenzja

O Wiedźminie zrobiło się bardzo głośno w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się także popularny za granicą, stając się w pewnym sensie naszą prawdziwą dumą i czymś, co skutecznie promuje nasz kraj. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Polskie studio CD Projekt na podstawie świetnych książek wyprodukowało tak samo wspaniałą grę komputerową, która podbiła serca graczy w różnych krajach świata.

Kultowa gra Wiedźmin – recenzja

O wszystkich wspaniałych cechach gry „Wiedźmin” można napisać bardzo wiele. Trzeba zacząć od tego, że tytuł jest w świetny sposób utrzymany w klimacie książek – Sapkowski w swoich dziełach umiejętnie połączył fantastykę z tradycyjnym, słowiańskim folklorem. Projektantom gry sztuka ta udała się po raz drugi. Fabuła nawiązuje rzecz jasna do historii opowiedzianej w sadze o Wiedźminie, ale w gruncie rzeczy stanowi osobny byt. Z każdą następną częścią poprawia się też szata graficzna. Trzecia odsłona Wiedźmina zdobyła miano jednej z najładniejszych gier na świecie. Rozgrywka sama w sobie jest tu niezwykle dynamiczna. Perfekcyjnie zaprojektowany system walki powoduje, że w grze łączą się ze sobą elementy akcji oraz tradycyjnych cRPG.

Wszystkie opisane wyżej cechy składają się na całkowicie zasłużony sukces gry „Wiedźmin”. Jest to doskonała pozycja nie tylko dla fanów książki, ale także dla każdego miłośnika dobrej, komputerowej rozrywki.