Kocyki dla niemowląt

Kocyki to obowiązkowy elementem wyprawki dla nowonarodzonego dziecka. Jest to również bardzo popularny pomysł na prezent z okazji pierwszych odwiedzin u niemowlaka. Kocyki dla dzieci to bardzo przydatny i praktyczny przedmiot. Dodatkowo mogą one stanowić również wyjątkowy i piękny gadżet, który nieodzownie kojarzy się nam z małym dzieckiem. Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele wzorów i rozmiarów kocyków, naprawdę jest wiec, w czym wybierać.

Co warto wziąć pod uwagę kupując kocyk dla niemowlaka?

Kupując kocyk dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę porę roku, w jakiej urodzi się dziecko. Zimą doskonale sprawdzą się grubsze kocyki, latem te cienkie wykonane np. z muślinu. Pamiętajmy również o doborze odpowiedniego rozmiaru. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzą się kocyki o wymiarach 75x60 oraz 75x100. Ogromne znaczenie ma również materiał, z jakiego wykonany został kocyk. Wybierajmy przede wszystkim te naturalne, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Doskonałym materiałem na kocyk dziecięcy jest np.: bawełna, welur czy też wełna.

Kocyki dla niemowląt

Popularne rodzaje kocyków dla niemowląt.

Dla noworodków świetnym rozwiązaniem mogą okazać się kocyki bambusowe. Posiadają one bardzo dobre właściwości termoregulacyjne, antybakteryjne i grzybobójcze. Ponadto są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku.

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem są również dwustronne kocyki dla niemowląt, w których jedna strona wykonana jest z tak zwanego materiału minky, a druga z bawełny. Kocyki te posiadają bardzo ciekawe wzory i kolory, dlatego można je dopasować do każdego dziecięcego pokoiku. Dostępne są również wersje ocieplanych kocyków minky. Są one bardzo cieplutkie i milutkie, i z powodzeniem można stosować je podczas chłodniejszych dni, jako okrycie do wózka czy nosidła spacerowego.

 Chętnie kupowanym produktem są również kocyki personalizowane. Są one doskonałym pomysłem na prezent, ponieważ stanowią wyjątkowa pamiątkę. Na kocykach personalizowanych często oprócz imienia i daty urodzin podane są także inne dane z metryczki.