Czy najnowszy smartfon rzeczywiście jest Ci potrzebny?

Nie zamierzam kłamać – sam przez bardzo długi czas należałem do ludzi, którzy praktycznie cały czas gnali za nowoczesnymi technologiami. Potrafiłem z wielkimi emocjami śledzić wszelkie nowinki dotyczące na przykład smartfonów i wydawać naprawdę sporo pieniędzy na najnowsze modele tych urządzeń. W którymś momencie jednak sam zacząłem myśleć o tym, dlaczego właściwie tak się zachowuję. W końcu w czasach młodości jeden telefon bez przeszkód potrafił mi posłużyć przez wiele długich lat, i ani razu nie dał mi żadnych powodów do narzekania na niego. Co w takim razie doprowadziło do tego, że aktualnie jesteśmy aż tak zakochani w nowoczesnych technologiach?

Czy najnowszy smartfon rzeczywiście jest Ci potrzebny?

W mojej opinii większość ludzi traktuje sam fakt kupowania najlepszych urządzeń jako swego rodzaju ambicję. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że istnieje swego rodzaju społeczny przymus, który dosłownie wymusza na nas kupowanie jak najlepszych modeli konkretnych urządzeń. Świetnym przykładem mogą tutaj być smartfony, które w ostatnich latach właściwie zdominowały branżę elektroniczną.

Zanim w takim razie podejmiemy decyzję o kupnie czegoś takiego warto dobrze przemyśleć, czy rzeczywiście tego potrzebujemy. Najczęściej trzeba niestety wydać na to dość pieniędzy. Jednocześnie sam widzę po moich znajomych, że wielu ludzi kupuje dość drogie urządzenia, z których potem po prostu nie korzystają – jest to zatem zwykłe marnowanie pieniędzy.