Objawienie w Medjugorie

Objawienia Maryi w Medjugorie rozpoczęły się w 1981 roku i trwają do dzisiaj, Matka Boża ukazała się sześciorgu dzieci, którym nikt początkowo nie chciał wierzyć. Przez wielu jednak te wydarzenia odbierane są jako najbardziej istotna nauka dla wszystkich wierzących katolików, w końcu trudno o lepszy dowód na istnienie Boga. W przypadku wszystkich objawień pojawią się orędzia kierowane do ludu przez Matkę Bożą, każda wizyta ma bowiem na celu nawrócenie się ludzi – tak też jest w tym przypadku.

Orędzie Matki Bożej w Medjugorie

Matka Boża skierowała do dzieci krótkie przesłanie mające na celu wzmocnienie wiary w Jezusa i zjednoczenia się z Nim, prosiła o nawrócenia oraz odmawianie modlitw w każdej intencji. Wśród najważniejszych orędzi przekazanych w Medjugorie znajdowały się orędzia czwartkowe, które odbywały się od marca 1984 do stycznia 1987 roku. Ich kontynuacją były orędzia w każdy 25. dzień miesiąca, począwszy od 25 stycznia 1987 roku. W Medjugorie Maryja podczas objawień kierowała również prośby o przyjmowanie sakramentów, okazywanie szacunku dla kapłanów oraz docenianiu wartości rodzin. Zależało jej również na tym, by wszyscy wierni nauczyli się przebaczać bliźnim i zapominać o wszelkich urazach z przeszłości. Stanowisko Kościoła w tym przypadku nie jest jednoznaczne, nie pojawia się ani potwierdzenie, ani zaprzeczenie autentyczności tych wydarzeń mimo powołania specjalnej komisji. Badania na ten temat cały czas trwają, mogą potrwać jeszcze wiele lat, jednak wielu ludzi uznaje objawienia jako prawdziwe, wierzy w nie.

Objawienie w Medjugorie

Przedmioty upamiętniające objawienia Matki Bożej w Medjugorie

Osoby wierzące w objawienia Matki Bożej w Medjugorie często zaopatrują się w przedmioty, które upamiętniają te wydarzenia. Najbardziej popularne są obrazy różnych wielkości z podobizną Matki Bożej z Medjugorie, mogą znaleźć swoje miejsce na ścianie każdego pomieszczenia. Na obrazach Matka Boża jest przedstawiona jako przepiękna kobieta o delikatnych rysach twarzy oraz spojrzeniu pełnym miłości. Powstały również obrazki w wersji kieszonkowej, idealne do przechowywania w portfelu, dla niektórych jest to szczególnie ważne, gdyż świadczy o obecności Matki Bożej w życiu. Wszystkie obrazy są wykonane z należytą starannością, autorzy z najlepszą dokładnością odwzorowują wyobrażenie Matki Pana Jezusa. Wydawnictwo Sumus ma również w ofercie magnesy, co jest idealnym podarunkiem dla zwolenników tego rodzaju pamiątek. Generalnie obrazy z podobizną Matki Bożej cieszą się ogromną popularnością, ponieważ jest to postać wyróżniająca się łagodnością i zrozumieniem dla każdego. W swoich objawieniach zachęca do nawracania się w każdym momencie i oddawania czci oraz szacunku Bogu i Chrystusowi. W wielu nieszczęściach chrześcijanie zwracają się z prośbą o pomoc właśnie do Matki Boga, gdyż zawsze przebacza, spogląda łaskawym okiem. Rzadko kiedy krytykuje swoje dzieci za popełnianie grzechów, uważa, że zawsze jest szansa na odkupienie swoich win, poprawę dotychczas prowadzonego życia i odmianę swojego losu.