Dlaczego warto zapisać się na lekcje salsy?

 

Salsa zapewnia wiele korzyści, w tym trening całego ciała, ładne mięśnie i lepszą równowagę. Jeśli zapiszesz się na lekcje ze swoją drugą połówkę, możesz w ten sposób urozmaicić wasz związek. 

Kilka słów wprowadzenia

Salsa ma swoje korzenie w wielu krajach i kulturach: kubańskiej, łacińskiej, afrykańskiej i karaibskiej. Pomimo tego, że istnieją podstawowe kroki, pozwala kreatywnie wyrazić swoją osobowość i temperament. Sposób, w jaki się obracasz, poruszasz biodrami i ciałem, interpretujesz muzykę, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego charakteru. 

Ważny jest rytm, w salsie wygląda następująco: krok na 1, 2 i 3, pauza na 4 ,a następnie krok na 5, 6 i 7 i znów pauza na 8. Wielu zawodowców nie wykonuje kroków na 5, 6 i 7, ale nadal prowadzą swoich partnerów i śledzą rytm w głowach. Muzyka odpowiednia do salsy waha się od 150-250 uderzeń na minutę, chociaż najczęściej tańczy się ją do utworów proponujących od 160 do 220 uderzeń na minutę. 

Korzyści zdrowotne

Salsa to bardzo zmysłowy, namiętny taniec, w którym tancerze poprzez ruchy ciała wyrażają swoje emocje. Oglądanie pokazów salsy może naprawdę wciągnąć. Istnieje przynajmniej sześć różnych oficjalnych stylów tego tańca, co świadczy o jego ogromnej popularności.

To świetny trening aerobowy na całe ciało, który angażuje wszystkie grupy mięśni. Tańcząc salsę, możesz uaktywnić brzuch, biodra i nogi, spalisz przy tym dużo kalorii. Możesz też ujędrnić ciało, a także poprawić kondycję, elastyczność, równowagę i koordynację. Wzmacniasz również układ sercowo-naczyniowy, napięcie mięśniowe, jednocześnie możesz sporo schudnąć. Jeśli połączysz lekcje tańca ze zdrową, zbilansowaną dietą, łatwiej zrzucisz zbędne kilogramy. W ciągu godziny możesz spalić nawet 400 kalorii.

Dlaczego warto zapisać się na lekcje salsy?

Doskonały sposób na poznanie przyjaciół

Taniec jest świetną formą rozrywki. Dzięki niemu poznasz wielu ciekawych ludzi. Jednocześnie poprawia nastrój, podnosząc poziom endorfin. W ten sposób łagodzi stres i depresję, czyli dwóch największych wrogów układu odpornościowego. Zwiększa też naszą pewność siebie i samodyscyplinę. Poprawia harmonię między ciałem a umysłem.

Wydobędzie Twoją zmysłową naturę

Salsa jest bardzo seksowna. Pozwala odkryć i wyrazić Twoją zmysłową stronę. Jeśli pracujesz w biurze przez cały dzień lub nie masz zbyt wielu okazji, by ujawnić swoją kreatywność i prawdziwą osobowość, zapisz się na lekcje salsy. 

Poprawia pamięć

Przypominając sobie poszczególne kroki, rytm i choreografię, poprawiamy pamięć. Taniec jest doskonałym ćwiczeniem dla mózgu. Wspiera  funkcje motoryczne, emocjonalne i intelektualne. Zmniejsza również ryzyko wielu chorób neurologicznych, takich jak udar, choroba Parkinsona, czy porażenie mózgowe.

Dlaczego warto zapisać się na lekcje salsy?

Wzmacnia mięśnie kręgosłupa

Nauka salsy wymaga ogromnej kontroli nad mięśniami kręgosłupa. Muszą ze sobą efektywnie współpracować, byś mógł wykonać izolację bioder i klatki piersiowej, które są częścią tego tańca. Salsa może więc być skutecznym antidotum na bóle krzyża i sztywność spowodowaną siedzącym trybem życia. Jeśli jednak masz poważne problemy z kręgosłupem, skontaktuj się wcześniej z lekarzem.

Materiał przygotowany z SzkolaDanceFloor.pl - szkoła tańca w Krakowie.